Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Česká televize uvede dokument z cyklu Backstage o vzniku inscenace Bon Appétit!

16. 3. 2021

Laterna magika
Česká televize uvede 18. března na ČT art dokument z cyklu Backstage, který je věnovaný vzniku inscenace Bon Appétit! Z unikátního spojení souborů Laterny magiky a Baletu Národního divadla vznikla v roce 2020 inscenace nejen s tematikou jídla, ale především užívání si všech chutí života. Nahlédněte do zákulisí tvorby!
Laterna magika | Bon Appétit - Miho Ogimoto; foto: Serghei Gherciu

V režii dua SKUTR, choreografii Jana Kodeta, s hudbou Ivana Achera, výpravou Jakuba Kopeckého a Simony Rybákové, tvorba byla ale narušována a přerušována pandemickou krizí. S tvůrci i umělci byl od počátku štáb České televize, který sledoval vznik inscenace od počátku k předpremiérám i premiérám. Na výsledný dokument v režii renaty Šáchové se diváci mohou těšit ve čtvrtek 18. března. ve vysílání ČT art bude uveden ve 22:25 hodin a pak bude k dispozici v iVysílání ČT na odkazu ZDE.

Sdílet na sociálních sítích