Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Baletní gala v Německu a v Rakousku

4. 6. 2024

Balet

Sólisté Baletu Národního divadla jako hosté slavnostních gala v rakouském Salzburgu a německém Cvikově.

V neděli 19. května vystoupili první sólisté Baletu ND Aya Okumura a Paul Irmatov ve Cvikově, městě s bohatou historií, ležícím ve východoněmeckém Sasku. Tamější divadelní scéna Theater Plauen-Zwickau uspořádalo taneční přehlídku pod názvem Mezinárodní taneční gala v Gewandhaus. Tanečníci Baletu Národního divadla v rámci programu excelovali, když představili pas de deux z inscenace Spící krasavice v choreografii Márcii Haydée. V rámci tohoto gala se pod dramaturgickým vedením uměleckého ředitele cvikovského baletu Sergeie Vanaeva představilo 40 tanečníků ze 13 zemí světa.

V Salzburgu, Mozartově rodišti, rakouském městě zasvěceném hudbě a divadlu, se v neděli 2. června uskutečnilo Mezinárodním baletním gala ve hvězdném obsazení. Sólisté Baletu Národního divadla Nikola Márová a Danilo Lo Monaco se představili po boku hvězd světového baletu, jako jsou Iana Salenko (Staatsballett Berlin), Claudine Schoch a Marcos Menha (Wiener Staatsballett), nebo Flavio Salamanka (Ballett des Salzburger Landestheaters). Na jevišti Salzburger Landestheater interpretovali efektní, působivý duet s názvem Vertigo v choreografii současného italského tvůrce Maura Bigonzettiho. Náš soubor se tak zařadil mezi evropskou špičku, kterou na programu této události reprezentovali tanečníci ze souborů, jako jsou Královský švédský balet, balet milánské La Scaly, Stuttgartského baletu, nebo vídeňského State Ballet.

Gratulujeme a děkujeme.

foto: Andre Leischner / archiv Baletu ND

Sdílet na sociálních sítích