Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Balet Národního divadla se vrací na jeviště!

10. 5. 2021

Novinky
Informace
Balet

Balet ND nabídne klenot klasického baletu i světovou premiéru.

Národní divadlo, v souladu s dnešním rozhodnutím vlády o rozvolnění opatření v kultuře, zahajuje předprodej vstupenek na červen 2021 – k dispozici online i na hlavní pokladně ND.

Balet Národního divadla se vrací na jeviště – dvě inscenace, dva symboly

Dva odlišné přístupy k tanci představí v červnu tanečníci baletního souboru. Labutí jezero patří k nejslavnějším klasickým baletním titulům, tvoří milník na cestě k dokonalému uměleckému tvaru. I proto symbolicky po dlouhé době pandemického útlumu otvíráme tímto titulem.

Termíny představení: 8. června v 19.00 / 9. června v 19.00 / 11. června v 19.00 / 12. června v 19.00
Vstupenky na Labutí jezero k dispozici na webu Národního divadla.

Fénix je metaforou znovuobnovení života, a tak by mohl být i symbolem návratu do divadelních sálů. Za novou inscenací s názvem Phoenix stojí tvůrci Douglas Lee, Alejandro Cerrudo a Cayetano Soto, výjimeční představitelé současné choreografie. Část představení mohli diváci zhlédnout již v online premiérách, avšak plnohodnotnou světovou premiéru vám přineseme na konci června.

Termíny představení: světové premiéra 22. června v 19.00 / 23. června v 19.00 / 25. června v 19.00 / 26. června v 19.00
Vstupenky na Phoenix k dispozici na webu Národního divadla.

Když pomyslím na mýtus fénixe a svou choreografii, jsou velmi propojené. Jde o znovuzrození. Fénix neustále klesá do prachu a zase se zvedá – pořád znovu a znovu. Ani jako lidské bytosti se opětovně nerodíme jenom jednou, ale neustále. Dnes nejsem tím, kým jsem byl včera nebo před deseti či třiceti lety. Podstata nás všech je vlastně stejná, jen v průběhu času každý z nás tříbí svou osobnost, své touhy, buduje svou cestu.“ – Cayetano Soto

Praktické informace:
V každé z divadelních budov bude k dispozici polovina kapacity hlediště, maximálně 500 vstupenek, při dodržování nastavených opatření. U vstupu do divadel budou stojany s desinfekcí, hledištní personál bude nabízet respirátory. V historické budově, Státní opeře a Stavovském divadle budou diváci rozděleni do dvou sektorů se samostatnými vchody.
Upozorňujeme, že ve vnitřních prostorách divadla je nutné mít nasazený respirátor či nanoroušku. Příchod, odchod i pobyt diváků v divadle je organizován ve speciálním režimu tak, aby byli návštěvníci jednotlivých sektorů od sebe odděleni.

foto: Martin Divíšek / Serghei Gherciu
video: Marco Chiodi | Chiodi Studio

Sdílet na sociálních sítích