Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Balet Národního divadla hostoval v Ománu

5. 3. 2024

Balet

Tento historický debut je významným okamžikem nejen pro Balet Národního divadla, ale i pro ománskou Královskou operu, která proslula bohatou uměleckou historií a reprezentativními inscenacemi. Opera, která byla založena pod záštitou Jeho Veličenstva sultána Kábúse bin Saída, je v Ománu majákem umělecké vytříbenosti a kulturní diplomacie. Její vznik odráží závazek Jeho Veličenstva podporovat kulturní výměnu a mezinárodní dialog.

Jako umělecký ředitel jsem nadšený, že naši tanečníci mohou vystupovat na této významné scéně, která hostila slavné opery a renomované umělecké soubory z celého světa. Naše představení La Fille mal gardée vzdá hold nadčasovému půvabu baletu, který překračuje hranice a uchvacuje diváky svou univerzální přitažlivostí.¨La Fille mal gardée sira Fredericka Ashtona je nádherné klasické dílo pro celou rodinu!

Poté, co se zvedne opona, vykouzlí úchvatná přírodní scenérie úsměv na tváři každému. Přesto je provedení tohoto komického a snadno srozumitelného příběhu pro sólisty nesmírně náročné. Přísně klasický a přesně vymezený choreografický styl nedává tanečníkům žádnou příležitost k invenci.

Upřímně děkuji Královské opeře v Ománu za toto laskavé pozvání. Vydejme se na cestu s nadšením a podělme se o eleganci La Fille mal gardée s ománskými diváky.

Filip Barenkiewicz
Umělecký ředitel Baletu Národního divadla

Foto a video galerie

    Sdílet na sociálních sítích