Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Vratislav Šrámek

Vratislav Šrámek

Biografie

Svá hudební studia zaměřil na hru na klavír (na ostravské konzervatoři, následně na pražské HAMU). Během studií spolupracoval jako korepetitor, asistent sbormistra i sbormistr s pěveckými sbory (Ženský komorní sbor v Ostravě, s Brixiho akademickým sborem) a skládal hudbu k filmům studentů FAMU.
Po studiích působil jako korepetitor baletu Hudebního divadla v Karlíně a na Taneční konzervatoři, uplatnil se i jako člen vokálního souboru Dobrý večer Quintet (nahrávky CD), v současné době působí jako docent na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU.

Jako autor scénické hudby se podílel na řadě inscenací v pražských divadlech i jinde – je autorem hudby pro inscenaci Hamlet na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě (2003), pro Dejvické divadlo složil hudbu pro představení Spoonriverské antologie a Sestry Úzkosti, hudebně zde nastudoval Mozartovu Kouzelnou flétnu aj., pro libeňské Divadlo pod Palmovkou napsal hudbu např. pro Dům doni Bernardy, Život je sen, Caligulu, v Hradci Králové spolupracoval jak s Klicperovým divadlem (Máj), tak s Divadlem Drak (Ledová nevěsta, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Vše lítá co peří má), skládal hudbu pro pražské Divadlo Minor (Rozum a štěstí) a Divadlo Lampion v Kladně (Bruncvík, Míček Flíček, Začarovaný vůl, Princ Bajaja aj.). Scénickou hudbu složil i pro několik televizních inscenací.

Pro Činohru Národního divadla napsal v roce 2001 hudbu k inscenaci Rutovy původní hry Olga a ďábel, v roce 2004 k Shakespearovu Coriolanovi, ke hře E. O´ Brienové Virginia (DK 2005), korepetici a úpravu zpívaných lidových písní do scénické básně Ivy Klestilové Hrdinové (v rámci Projektu Bouda 2006) a hudebně spolupracoval na scénickém čtení Petrovského Porcelánová váza (DK 2004).

Současné role Vratislava Šrámka v Národním divadle: 

Radim PaloušSametová simulace, Nová scéna, režie: J. Havelka (2019)