Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Václav Jelínek

Václav Jelínek

Biografie

Vystudoval herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. V zahraničí získal certifikát pro vedení cirkusových kursů. Jako interpret hrál v Alfredu ve dvoře, v Minoru, v Ponci, v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, ale také na výstavě Expo v Šanghaji.

V současné době působí jako lektor žonglování v centru pro nový cirkus Cirqueon a lektor žonglování na katedře pantomimy na HAMU; kurzy žonglování vede též v psychiatrické léčebně Bohnice. Je zakladatelem a členem žonglérsko-divadelního dua Bratři v tričku, a členem kapel Střídmí klusáci v kulisách višní (kytara, zpěv) a Jelení loje (kytara, kontrabas, klávesová harmonika, zpěv).

Je autorem řady vlastních pouličních vystoupení u nás i v zahraničí, účastnil se mnoha zahraničních festivalů pouličního umění (Rusko, Maďarsko, Slovinsko, Řecko, Francie, Polsko, Německo, Španělsko,Finsko) a spolupracoval s různými divadly (Mimotaurus, Letí, Theatro Pantomisimo, Spitfire CompanyCirkus Sacra, Artists for children a V.O.S.A. theater).

Další informace najdete na www.cirqueon.czwww.bratrivtricku.cz.