Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Ulvi Azizov

Ulvi Azizov

Sólista Baletu

Biografie

Syn slavného tanečníka Rafika Azizova se narodil v Baku v roce 1985. V roce 2003 absolvoval na Choreografické škole v Baku ve třídě baletního mistra P. Agalyula, který vychoval řadu skvělých tanečníků (například A. Kaftir, G. Doda, A. Toromani a další). Od roku 2003 je Ulvi Azizov stálým hostem Státního akademického divadla opery a baletu v Ázerbajdžánu a od roku 2010 je hostem Ukrajinské národní opery a baletu. V roce 2010 byl oceněn mezinárodní organizací Turksoi za jeho přínos k rozvoji baletního umění a za jeho vynikající výkon na XVI. Mezinárodním baletním festivalu Rudolfa Nureeva.
Ulvi Azizov se účastnil mnoha světových baletních gala představení (Francie, Řecko, Itálie, Finsko, Ukrajina, Německo, Rusko, Maďarsko, atd.) a do jeho repertoáru patří stěžejní role v klasických baletech – Labutí jezeroGiselleSpartacus, Le CorsaireLa BayadereSpící krasavice a další. 
Od roku 2011 byl sólistou baletu Státní opery Praha, kde se divákům představil jako Princ Siegfried v Labutím jezeře, Albert v Giselle nebo jako Basil v Donu Quijotovi.
Od sezony 2012/ 2013 je sólistou Baletu Národního divadla.

www.ulviazizov.com