Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Tomáš Měcháček

Tomáš Měcháček

Host Laterny magiky

Biografie

Narodil se v Ústí nad Labem, kde studoval na gymnáziu. Poté byl přijat na DAMU, kde vystudoval alternativní a loutkové herectví.
V roce 1999 založil "hnutí mysli pro divadelní výzkum - MATAPA". Od roku 2001 je členem mezinárodní divadelní skupiny N. I. E. Od roku 2008 kočuje s komediální show History of Czechs in 68 Minutes a s představením pro děti Sešli se tři a stalo se.
Diváci ho znají především jako filmového a televizního herce. Objevil se v televizní pohádce Zlatá princezna (2001) a ve dvou televizních dramatech Tuláci (2001) a Takový slušný člověk (2001). V kině jste ho poprvé mohli spatřit v americké komedii Poslední prázdniny (2006), která se z části natáčela v ČR. Zahrál si tu lyžařského instruktora. Další filmová role byla ve filmu Protektor (2009), kde hrál jednu z hlavních postav promítače Petra. V roce 2011 si zahrál v šesti krátkometrážních filmech, které byly natočeny v rámci kampaně na třídění odpadu. Objevil se také v několika televizních seriálech. Vystupoval ve stand-up comedy Na stojáka (2004) a spolu s Martinem Dejdarem moderoval zábavný pořad Vylomeniny (2013). Zahrál si i v reklamě.
Kromě hraní se občas věnuje divadelní režii a formou workshopů herectví také vyučuje.

Zdroj: ČSFD