Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Timo Riihonen

Biografie

Finský basista Timo Riihonen se ve Státní opeře poprvé představí v listopadu 2022 jako Baron Ochs v nové inscenaci opery Richarda Strausse Růžový kavalír. K dalším vrcholům jeho sezony 2022/2023 patří Vít Pogner v Mistrech pěvcích norimberských, Fasolt ve Zlatě Rýna a Baroch Ochs v Hesenském státním divadle ve Wiesbadenu, Verdiho Requiem ve Finské národní opeře v Helsinkách, debut v Royal Opera House v Londýně jako Kněz v Innocence, Claggart v Billy Buddovi na festivalu George Enescu v Bukurešti a Král Jindřich v Lohengrinu ve Štrasburku.
Mezi Timova nedávná vystoupení patří Ramfis v Aidě na festivalu v Savonlinně, Filip II. a Velký inkvizitor v Donu Carlosovi ve Wiesbadenu, Claggart v Billy Buddovi ve Finské národní opeře, Hunding v Valkýře se Stavangerským symfonickým orchestrem, Filip II. v Donu Carlosovi, Padre Guardiano v Síle osudu ve Štýrském Hradci, Hans Foltz v Mistrech pěvcích norimberských na Bayreuthském festivalu.
Mezi další významné momenty z minulosti patří Filip II. v Donu Carlosovi ve Štýrském Hradci, Komtur v Donu Giovannim s Deutsche Oper am Rhein, Fasolt ve Zlatě Rýna, Starý odsouzenec, Kněz v Lady Macbeth z Mcenského újezdu ve Wiesbadenu, Rychtář v koncertním provedení Janáčkovy Její pastorkyně v amsterdamské Concertgebouw, Daland v Bludném Holanďanovi ve Wiesbadenu, basový part ve Verdiho Requiem pro Helsinské hudební centrum, Starý cikán v Alekovi, Hrabě Waldner v Arabelle, Tom v Maškarním plese, Hunding, Fasolt, Fafner v Prstenu Nibelungově všichni v Oper Kiel, Colline v Bohémě na scéně Tamperské opery, Gremin v Eugenu Oněginovi ve Wiesbadenu, Herman v Tannhäuserovi pro Lotyšskou národní operu a další.