Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Tereza Hloušková, Laterna magika 2019

Tereza Hloušková

Členka souboru Laterny magiky

Biografie

Tereza Hloušková je absolventkou Tanečního centra Praha - konzervatoře (Dis.), během studia byla členkou školních souborů Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Účastnila se zahraničního workshopu ve Švédsku (Summer Intensive GöteborgsOperan), za studií spolupracovala se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy (FOK) a začala také brzy externě spolupracovat s Baletem Jihočeského divadla. Jeho členkou byla v letech 2014–2016, mohla si zatančit choreografie jako Šest tanců od Jiřího Kyliána nebo Labutí jezero od Attily Egerháziho, kde ztvárnila roli Černé labutě. V letech 2015 a 2016 v letních měsících tančila na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově (opera Rusalka – chor. Jan Kodet, balet Labutí jezero – Attila Egerházi).

Od roku 2017 působila jako tanečnice na volné noze a spolupracovala s různými divadly a agenturami: s NeonHeads absolvovala turné do Macaa nebo vystoupila v tanečním doprovodu na koncertě zpěvačky Ewy Farné, externě spolupracovala s Operou Národního divadla (Orfeus v podsvětí). Nyní vyučuje klasický a moderní tanec na své domovské škole, je stálým hostem Laterny magiky a od roku 2019 je sólistkou Pražského komorního baletu.