Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Stanislava Mihalcová

Host Opery

Biografie

Zpěvu se věnovala od dětství, mj. jako členka žilinského dívčího sboru La Tortorella. Operní zpěv začala studovat na konzervatoři v Žilině a dále pokračovala na Akademii múzických umění v Praze pod vedením Magdaleny Hajóssyové.
V roce 2005 absolvovala studijní pobyt na North Netherland Conservatory v holandském Gronningenu u Jana a Gerdy van Zelm. Absolvovala rovněž kurzy interpretace barokní hudby u Mariuse van Alteny a Julie Hassler a mezinárodní interpretační kurzy v rakouském Badenu u Magdy Nador. Věnuje se převážně klasicistní a barokní hudbě, ale významnou část jejího repertoáru tvoří i písňová tvorba.
V roce 2005 vystoupila v rámci projektu Komorní opery Praha a HAMU v Mozartově opeře Figarova svatba v roli Zuzanky. Spolupracuje především se soubory zaměřenými na barokní hudbu, jakými jsou Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal, Capella Augustana, vystupovala na domácích i zahraničních festivalech – Pražské jaro, Svatováclavský hudební festival, Festival de Sablé a La Chaise Dieu ve Francii a Festival de Música Sacra de Bilbao ve Španělsku.

Aktualizace: leden 2009