Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Rostislav Novák

Rostislav Novák

Host Činohry

Biografie

Nejen herec, ale i performer, akrobat a loutkář. Po matce je potomkem rodiny loutkářů Kopeckých v osmé generaci. V sezoně 1998-99 byl angažován v Západočeském divadle v Chebu, následně studoval na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze (1999-05 magisterské studium, od roku 2005 pracuje na doktorandském studiu).
V letech 2004-06 byl angažován v pražském Divadle Minor (zahrál si tam např. Frantu Klapzubu v Klapzubově jedenáctce nebo Profesora v Nekonečně nekonečném příběhu). Od roku 2006 hostuje na různých scénách.
Mohli jsme ho vidět v jeho one man shaw pod názvem „8 – polib prdel kosům“ v Divadle Archa, která se nyní uvádí v La Fabrice (získal za ní Cenu města Plzně na festivalu Skupova Plzeň 2008), hraje Žáka v projektu SKUTRu Mistr a žák (premiéra v rámci Letní Letné, 2007), inscenace je nadále součástí repertoáru scény La Fabrika), v Divadle ABC hraje Marholta v Tristanovi a Isoldě, v Divadle v Celetné Šalamouna v Labyrintu světa a ráji srdce a Aloysia v Donu Juanovi v Soho aj.
Na řadě představení se podílel jako choreograf (někdy je jeho podíl uváděn jako pohybová spolupráce). Za všechny jmenujme: Ráj srdce labyrint světa v Divadle Archa (SKUTR,2006; Grand Prix a Cena diváků na festivalu FIST v Bělehradě)), Titus Andronicus v Disku (2007), Klub rváčů v ústeckém Činoherním studiu (2008), Pornohvězdy v Klubu Roxy (2009) aj. Jako autor a choreograf má největší podíl na vzniku vynikající inscenace La Putyka (v La Fabrice; 2009), která získala v roce 2009 Cenu Sazky a Divadelních novin a navíc v anketě odborníků v Divadelních novinách se stala „Inscenací roku 2009“.
V Činohře Národního divadla pohybově spolupracoval na inscenaci hry I. Klestilové Hrdinové (projekt Bouda III; 2006) a na přípravě Brechtovy / Weillovy Žebrácké opery, která je nyní na repertoáru činohry na jevišti Národního divadla. Ve Stavovském divadle nyní hraje Mišku v Gogolově Revizorovi.