Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Petra Tejnorová

Režisérka

Biografie

Vytvořila několik úspěšných inscenací již během studia DAMU. V roce 2008 byla nominována na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent.  Vytváří jak vlastní divadelní projekty, tak pohostinské režie. Dlouhodobě se věnuje dokumentárnímu divadlu, fyzickému a autorskému divadlu, divadelním sondám do různých společenských a sociálních vrstev. V posledních projektech (NEVINA, NICK) se zaměřila na žánr live cinema, spojení divadla a filmu.

Hostovala v Dejvickém divadle (Modrovous/suovodroM), HaDivadle (Přeškrtnutý Sen noci svatojánské), na Nové scéně Národního divadla (Edge,TimINg), v Divadle Ponec (Kolik váží vaše touha?), v Divadle Archa (Lifeshow), v Divadle Minor, v Divadle Alfa atd.  Spolupracovala s prostory Alfred ve dvoře, Studio Alta, Roxy/NoD.

Autorské inscenace Petry Tejnorové získaly ocenění nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Její mezinárodní projekty se představily na několika prestižních zahraničních festivalech (Zdarzenia – Tczew, Stockholm Fringe Festival, APAP New York, Fira Tárrega Španělsko).

Působí taktéž jako pedagog KALD DAMU. 

Aktuální inscenace v Národním divadle:

  • Proslov k národu (Nová scéna, 2019)