Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Petr  Nebřenský

Petr Nebřenský

Člen souboru Laterny magiky

Biografie

Tanečník, který se narodil na Moravě v Brně, ve třech letech se rozhodl, že věnuje tanci život, od 5 let začal chodit na Základní uměleckou školu, se kterou poprvé tančil na prknech co znamenají svět v divadlech, jako jsou Mahenovo divadlo, Barka, HaDivadlo, Polárka, Radost a folklórní vystoupení na Zelném trhu aj. Poté se dostal na Taneční konzervatoř v Brně, kde se věnoval zejména klasickému, ale i modernímu a lidovému tanci: studoval techniky Marthy Graham, José Limona, ruské lidové tance, cikánské tance, čapáš, čardáš. Během studia na škole vypomáhal v inscenacích baletu Národního divadla v Brně.
Po studiu nastoupil do souboru Městského divadla jako tanečník, kde tančil, zpíval a hrál v různých zejména muzikálových inscenacích. S muzikálem Kráska a zvíře odjel do zahraničí na dvouleté turné po Evropě, kde později vypomáhal i jako asistent choreografie. Díky širokému zaměření tohoto muzikálového divadla se dále naučil akrobacii, stepovat, rozšířil si obzory ve streatových technikách jako Hip Hop, Breakdance, House a jiné pop techniky a zejména jeho oblíbené tanečně-bojové umění Capoeira.
Se skupinou ProART se seznámil již na škole a poprvé se tak dostal k performing arts v jednom z jejich vystoupení v HaDivadle už na škole, v sezóně 2014–2015 i jako taneční člen ProART company v inscenaci Motion Scores.