Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Pavel Batěk

Pavel Batěk

Host Činohry

Biografie

Během studia na pražské DAMU zaujal především svým výkonem v roli Pavla v autorské inscenaci Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Za tuto roli byl na mezinárodním festivalu Zlomvaz zvolen do užší čtyřčlenné nominace na Cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon. Jeho další výraznou rolí byl horkokrevný Avděj v Mášově Rváči (r. Jan Kačer).

Ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU se stal členem souboru Divadla na Vinohradech. Na Vinohradech ztvárnil například titulní roli v inscenaci Vojcek v režii Daniela Špinara, Malcolma v Shakespearově Macbethovi, Malcolma McGregora v Yazbekově muzikálu Donaha! a další významné role v inscenacích Transit, Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! či Věc Makropulos. Na malé scéně ve zkušebně Divadla na Vinohradech ho diváci mohli vidět coby Ríšuv Hodinovém hoteliérovi nebo jako Vénu v Kočce na kolejích

Mimo domovskou scénu si zahrál s bratrem Petrem Baťkem v Mrożkově Striptýzu (Studio Damúza v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, r. Peter Chmela), s bývalým spolužákem Janem Holíkem v komorním dramatu Daniela MacIvora To i ono (r. Pavel Khek), Patrik Hartl ho obsadil do tří vedlejších postav v Johnsonově Absolventovi (Studio Dva).

V sezonách 2015/16 až 2021/22 byl členem Činohry Národního divadla.

Aktualizace: prosinec 2019

V minulosti v Národním divadle

Milét

Vítejte v Thébách

režie

D. Špinar (2018)

R. A. Dvorský

V rytmu swingu buší srdce mé

režie

O. Havelka (2015)

Film a televize

Bohéma

režie

R. Sedláček (2017)

Zejtra napořád

režie

R. Havlík (2014)

Stín smrtihlava

režie

G. Agathonikiadis (2012)

Swingtime

režie

J. Polišenský (2009)

Foto a video galerie