Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Nina Jacques

Nina Jacques

Dramaturgyně Činohry

Biografie

Střední školu absolvovala ve francouzském Štrasburku a po maturitě se vrátila do Prahy studovat obor evangelická teologie a sociální práce na Evangelické teologické fakultě UK. Po dvou letech se rozhodla vydat na Katedru alternativního a loutkového divadla DAMU, kde momentálně studuje obor režie.

Věnuje se režii, dramaturgii i kolektivní tvorbě. Mezi její režijní práce patří inscenace O krásách bezpilotního bombardování, které vzniklo v experimentálním prostoru NOD nebo Šírání čirého jasného dne, které bylo vybráno jako projekt Nové krve 2019 vyhlašovaného Novou sítí.

Jako dramaturgyně se podílela na vzniku dvou inscenací spolu s Halkou Třešňákovou (The Lockers, Divadlo DISK, 2016; V oku smyčky, Meetfactory, 2016) a v akademickém roce 2017/2018 absolvovala studijní stáž v německém Giessenu na Institutu pro aplikovanou divadelní vědu (Institut für Angewandte Theater Wissenschaft ATW) pod vedením Heinera Goebbelse.

Je aktivní členkou tvůrčí skupiny 8 lidí zabývající se zásahy do veřejného prostoru reagující na aktuální společenská témata na pomezí divadla a performance.

Od sezony 2018/2019 je novou posilou dramaturgického týmu Činohry Národního divadla.

 

Aktuální inscenace v Národním divadle:


Aktualizace: leden 2020