Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Nikola Tempír

Nikola Tempír

Scénograf

Biografie

Nikola Tempír absolvoval v roce 2010 Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze, kde vystudoval scénografii u prof. Jana Duška.

Spolupracuje s řadou pražských i mimopražských divadel, z četných scénografií uveďme inscenace Polonéza Oginského, Tartuffe Games a Višňový sad (Divadlo Na zábradlí, Praha), Tvrdě / měkce a Láska, vole (Divadlo Petra Bezruče, Ostrava), Netopýr, Gameboy a Dámský krejčí (Městské divadlo Kladno), Kokkola, Kabaret R.I.P. a Balada pro banditu (Divadlo F. X. Šaldy, Liberec), Dabing Street (Dejvické divadlo, Praha), Mrzák Inishmanský, Bylo nás pět a Krysař (Klicperovo divadlo, Hradec Králové), Fuk, Oidipus (Jihočeské divadlo, České Budějovice) aj.

Působil rovněž v Polsku, Maďarsku, na Slovensku.

Od roku 2012 vyučuje na katedře scénografie DAMU.

Mezi jeho časté spolupracovníky patří režiséři Jan Frič, Petr Zelenka, Tomáš Svoboda, David Šiktanc – a ovšem právě Braňo Holiček.


Aktualizace: říjen 2017