Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Michal Kern

Michal Kern

Host Činohry

Biografie

Herectví na DAMU v Praze studoval v letech 1999-04 (absolvoval rolí Lennyho v Allenově hře Mocná Afrodité). Během studia hostoval v Divadle na Fidlovačce a Národním divadle. Od roku 2004 byl dva roky v angažmá ústeckého Činoherního studia, kde si zahrál mimo jiné Andreje (Tři sestry), Eloise Bernarda (Panika), Alexe (Uražení a ponížení), Zlatého Sidora (O Zlatém Sidorovi) aj.

Od roku 2006 je ve svobodném povolání. Hostoval v Divadle Komedie (v roli Johna v inscenaci Bash), v Klubu Mlejn, MeetFactory (Bůh v Genesis č. 2), v A Studiu Rubín (Amis v Dresscode Amis a Amil), Divadle Na PrádleRoxy NoD (Kitchen Drama). Několik let působil v Divadle v Celetné (Hypnotizér v Detektoru lži, Mag v Bez kyslíkuČlověk v Labyrintu světa a ráji srdceJamie ve Speedrunu, Alex v Tattoo, Lysandr ve Snu noci svatojánském). Ve Vinohradském divadle ztvárnil Blázna ve Vojckovi a Tubistu ve Zkoušce orchestru). Spolupracoval také s Divadlem Letí (Josh a Thomas v Domečku pro buzničkyAngelo v Bazénu bez vodyRichard v inscenaci Náš malý svět) a s fyzickým divadlem Teatro Novogo Fronta (několik rolí v inscenaci Zwischenmensch). Od roku 2011 je členem spolku 3D Company, kde si zahrál ve hrách Central Park West, Nezvěstná, Máte jednu špatnou zprávu. Pět let hrál roli Trania ve Zkrocení zlé ženy v rámci Letních shakespearovských slavností.

V současnosti ho mohou diváci vidět v Divadle Na Jezerce (Charleyova teta, Poslední aristokratka, Komedianti, Tři v tom), v 3D Company v inscenaci Noc tribádek (pan Schiwe), ve Studiu Hrdinů (Rudolf v inscenaci O slavnosti a hostech), v Divadle Na Fidlovačce (Rok na vsi).

V Činohře Národního divadla hostoval už v době svých studií (Faust, Kristinčin návratu). Po studiích vytvořil v Národním divadle roli Barryho v inscenaci Spaseni, Hanku v Ohrožených druzíchKuklu v inscenaci Ze života hmyzu bratří Čapků. V současné době je možné jej vidět na jevišti Národního divadla coby Puka v Shakespearově Snu čarovné noci.

Filmoví diváci měli možnost ho vidět ve filmu (např. Zoufalci, Ženy v pokušení, Láska je láska, PF 77, AplausAutomatic for the People). V televizním seriálu Ulice si zahrál roli Patrika.