Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Michael Scott

Kostýmy, scéna

Biografie

Michael Scott se narodil v USA. Do Německa přijel na letní jazykový kurs na vysokou školu v Kasselu a již zde zůstal. Nejprve byl praktikantem, poté asistentem Waltera Perdachera. Na Akademii umění v Mnichově studoval scénografii v ročníku Rudolfa Heinricha, poté se stal asistentem Jürgena Rose ve Státní opeře v Mnichově, Hamburské státní opeře a v londýnské Královské opeře. S Gian-Carlem del Monaco ho zakrátko spojila úzká spolupráce. Společně vytvořili pětadvacet inscenací, mezi nimi Werthera ve Stuttgartu, Simona Boccanegra v Berlíně a Bajazzo v Hamburku. V roce 1991 byl autorem výpravy k dílu La fanciulla del west (Děvče ze zlatého západu) pro Metropolitní operu New York.

Pro Youriho Vàmose je Michael Scott takřka již „kmenovým scénografem“. Navrhl například scénu a kostýmy pro Lucidora, Louskáčka, Šípkovou Růženku a Spartaka, Případ Othello či pro Cinderellu, Le sacre du printemps a West Side Story.