Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Lucie Valenová

Lucie Valenová

Host Činohry

Biografie

Narodila se v roce 1987 v Praze. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, obor Tvarování dřeva a řezbářství a Vyšší odbornou školu pedagogickou a sociální v Praze. Od sedmi let je členkou souboru Ty-já-tr v divadle Radar a Divadla Říše loutek. Od roku 2012 studuje herectví alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. V minulosti spolupracovala např. s Vosto5 (Druhé město, Mayday), Divadlem Letí (Proti pokroku, proti lásce, proti demokracii), opakovaně účinkovala v reklamách, TV seriálech a TV inscenacích, v rozhlase a např. ve filmu Hany (M. Samir, 2014). V současné době spolupracuje se Studiem Damúza (Batosnění, Sólo Matches), Dětským internetovým rádiem Pigy a National marionette theatre (Don Giovanni).

Účinkovala v inscenaci Jiřího Havelky Experiment myší ráj na Nové scéně. V Národním divadle hostuje v dramatizaci románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

V minulosti v Národním divadle

Experiment myší ráj

režie

J. Havelka (2016)