Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Lucie Štěpánková

Lucie Štěpánková

Host Činohry

Biografie

Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Během studií hostovala v ostravském Divadle Petra Bezruče (Bernarda, režie Josef Janík), v Národním divadle moravskoslezském (Královské hry, režie Miroslav Krobot) a ve Východočeském divadle Pardubice (Předvečer tříkrálový – režie Jiří Seydler, Nápadníci trůnu – režie Michael Tarant j.h. a Tři sestry – režie František Laurin).

Ve Východočeském divadle v Pardubicích získala v roce 2001 v angažmá a za šest let působení zde ztvárnila řadu zajímavých rolí (Alena v Noci na Karlštejně, Seta v Měsíčním běsu, Jessika v Kupci benátském, Nataša v Ještě jednou, profesore, Jenůfa v Její pastorkyni, Ondina, Julie v Romeovi a Julii.

V roce 2007 přešla do stálého angažmá do Divadla na Vinohradech, kde ji diváci mohli vidět v inscenacích Zkouška orchestru (Flétnistka) a Ideální manžel (slečna Chilternová).
 
OCENĚNÍ
V roce 2010 obdržela Cenu Thálie 2009 pro činoherce do 33 let.
Za roli Sety v Měsíčním běsu získala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon festivalu České divadlo 2004.

FILM A TELEVIZE
Filmoví a televizní diváci ji znají např. ze seriálů Pojišťovna štěstí, Cesty domů, Vyprávěj či z televizní pohádky Tři srdce nebo studentského filmu Eastern – Krvavý Hugo.

V Národním divadle hostovala v roli Elise Dabelsteinové v inscenaci Na moři, zírám nahoru na Nové scéně.