Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Lucie Kolouchová

Lucie Kolouchová

Biografie

Narozena v Praze v roce 1978. Studovala Divadelní vědu na Filozofické fakultě UK, během studia působila jako asistent režie v Divadle v Dlouhé, od roku 2007 působí ve Švandově divadle, nejprve jako lektor dramaturgie a později jako dramaturg.
Podílela se například na titulech Hamlet (režie Daniel Špinar), Proměna (režie Dodo Gombár) nebo Možná že odcházíme (režie Martin Františák), na několika titulech (Parchant Marilyn, Šoa, Proměna ad) se podílela take jako spoluautor scénáře. Jako dramaturg spolupracovala take s Divadlem Letí.
Mezi její překlady z anglického jazyka patří Večeře Moiry Buffini, Cizinci ve vlaku Craiga Warnera (Švandovo divadlo, 2010), V našem malém světě Garyho Mitchella (Divadlo Letí, 2007), Láska a peníze  Dennise Kellyho (Divadlo v Dlouhé, 2011, Moravské divadlo Olomouc, 2012) nebo Rituální vražda Gorge Mastromase od Dennise Kellyho (Divadlo DISK, 2015).