Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Konu Kim

Host Opery

Biografie

Vítěz soutěže Operalia Plácida Dominga, tenorista Konu Kim, debutuje ve Státní opeře 14. ledna 2023 jako Vévoda ve Verdiho Rigolettovi.

V sezóně 2022/2023 se vrací do Royal Opera House jako hrabě Almaviva v Lazebníku sevillském, debutuje v Deutsche Oper am Rhein jako Tonio v Dceři pluku, debutuje v Irish National Opera jako Arnold Melchtal ve Vilému Tellovi. Dále ho uvidíme jako Tamina v Kouzelné flétně v Národním divadle v Taichungu a jako sólistu Petite Messe Solennelle s Maestrem Mariottim na Wexford Opera Festival. Minulá sezona byla ve znamení jeho debutu na Glyndebourne Festivalu v roli Ferranda v Così fan tutte a později jako Ernesta v Donu Pasqualovi, roli, kterou ztvárnil i ve Finské národní opeře. V USA debutoval v San Diego Opera jako Ferrando v Così fan tutte, v San Francisco Opera debutoval jako Bao Yu Sen o červené komnatě. Mezi jeho další angažmá patří debut na Donizettiho festivalu v Bergamu jako Leone v L'Ange de Nisida, Almaviva v Lazebníku sevillském v Nouvel Opera Fribourg a Royal Opera House, debut v Irské národní opeře jako Arnold Melchtal ve Vilému Tellovi ve Švédské národní opeře, Edoardo ve Verdiho Jeden den králem na Garsington Festival, v Teatro Verdi di Busseto se ujal role Vévody v Rigolettovi, v Daegu Opera ztvárnil Dona Ottavia v Donu Giovannim, Capella Julie a Romeo na Belcanto Opera Festival v Japonsku, Elvina v Náměsíčné s budapešťským Müpa Palace of Arts. Mezi Kimova dřívější angažmá patří Nadir v Lovcích perel pro Korejskou národní operu, Edoardo v Il giorno a Hrabě Almaviva v Lazebníku sevillském pro Theater Rudolstadt a koncert v Carnegie Hall. Kim studoval na Univerzitě Kyung Hee v Soulu, na Korejské národní operní akademii a v Německu. Mezi ocenění patří první cena na Concours musical international de Montréal a Operalia, druhá cena na Mezinárodní hudební soutěži v Soulu a další ceny na Mezinárodní soutěži operního zpěvu v Marmande ve Francii, na mezinárodních pěveckých soutěžích G. B. Rubiniho, Marcella Giordaniho a Riccarda Zandonaie v Itálii a na Mezinárodní pěvecké soutěži Stanisława Moniuszka v Polsku. Na začátku sezony 2017/18 se zapojil do programu pro mladé umělce Jette Parker v Royal Opera House. Mezi jeho role zde patří Arturo Bucklaw v Lucii di Lammermoor, Mitrane v Semiramidě, Čtvrtý žid v Salome, Hlas v dálce v Z mrtvého domu, Malcolm v Macbethovi a První brabantský šlechtic v Lohengrinovi, Tonio v Dceři pluku, Gastone v La traviatě a Čaplickij v Pikové dámě.