Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Klára Fleková

Klára Fleková

Biografie

Po absolvování Střední uměleckoprůmyslové školy na Žižkově se vydala na DAMU na Katedru alternativního a loutkového divadla, kde v současné době studuje obor scénografie.
Je spoluautorkou inscenace ADA (Venuše ve Švehlovce, 2017), která byla uvedená také na festivalu V4 v Nitře a Patriarch's autumn v Rize, Barunka is leaving (Divadlo DISK, 2017) a jako dramaturgyně se podílela na vzniku inscenace Zápisky z volných chvil (Divadlo DISK, 2018). Kostýmy vytváří především do krátkých filmů, videoklipů a scénických čtení, také ale obléká loutky.
Její tvorbu ovlivňuje především fascinace českou etnografií a folklorním prostředí, v poslední době se věnuje zejména vyšívání a výzkumu archaických oděvních projevů. Vedle výtvarných vyjádření se věnuje hudbě, vyučuje v chlapeckém sboru a založila ženský sbor Lada.