Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Josef Kotěšovský, Laterna magika 2019

Josef Kotěšovský

Provozní režisér Laterny magiky

Biografie

Narodil se ve Zvoli na Moravě a vystudoval taneční konzervatoře v Ostravě. Nejprve v rámci vojenské služby pracoval v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého, posléze nastoupil angažmá v Laterně magice. Proslul především jako dlouholetý představitel Veselého klauna v Kouzelném cirkuse, ve kterém odehrál nejméně 2000 repríz. Z jeho dalších rolí to byl např. Harlekýn v Lásce v barvách karnevalu, Vypravěč v Jednoho dne v Praze, Čaroděj ve Sněhové královně, Aiolos v Odysseovi aj.
Souběžně vystupoval s Pantomimou Na zábradlí u Ladislava Fialky jako mim a v Pražském komorním baletu u Pavla Šmoka jako tanečník. Jako choreograf spolupracoval zejména s Divadlem Petra Bezruče v Ostravě.
Po ukončení taneční kariéry v 90. letech se postupně začal věnovat souboru Laterny magiky jako pedagog a provozní režisér.
Věnuje se i choreografické práci (spolupráce s Dětskou operou Praha).
* Rozhovor k 70. narozeninám na Tanečních aktualitách
* Rozhovor k 70. narozeninám na Opeře PLUS