Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Jiří Černý

Jiří Černý

Biografie

Jiří Černý odmaturoval na hudebně-dramatickém oddělení Pražské konzervatoře v roce 2001. Před angažováním v Činoherním studiu v Ústí nad Labem absolvoval dvojjazyčnou divadelní stáž na francouzském institutu. Na Nové scéně Národního divadla byl k vidění v projektech Divadelního studia Továrna.

Účinkoval v prostoru NoD ve hře Nikolaje Koljady Murlin Murlo /režie Viktorie Čermáková/, v Divadle Ponec účinkoval v představení Poslední dvě cigarety /režie Saša Rašilov a Vanda Hybnerová/.

Je vicemistr celorepublikového kola soutěžního klání ve slampoetry z roku 2004 (slampoetry=soutěž v přednesu poezie pohybující se na pomezí básnictví a freestyle hip-hopu přivezená do Čech z Chicaga. Tento styl vznikl v 80. letech 20. století).

FILM A TELEVIZE

Objevuje se také na filmovém plátně nebo v televizi, účinkoval například ve filmech / seriálech Četnické humoresky, Černí andělé, Odpad město smrt, Příběh kmotra.