Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Jaroslav Slánský

Jaroslav Slánský

Biografie

Vystudoval činoherní herectví na DAMU (abs. 2003), jeho pedagogy byli např. Ladislav Mrkvička, Jaroslava Tvrzníková či Miloslav Mejzlík. Na konci studií nastoupil do angažmá ve Středočeském (Městském) divadle Kladno, kde působil jedenáct let. Ztvárnil tam na padesát rolí. Za všechny např. Nikola Šuhaj v Baladě pro banditu (rež. Miroslav Hanuš), Šťastný Jim (rež. Petr Svojtka), Stařeček v Ionescových Židlích (rež. K. Dušková), ženich Kornel v Testosteronu (rež. Tomáš Svoboda).

Účinkoval též na scéně Stavovského divadla: hrál Tovaryše či Bakaláře v inscenaci Faust (rež. O. Krejča) nebo Syna hostinského v Kristinčině návratu (rež. I. Rajmont).

V současnosti je na volné noze a hostuje např. v Městských divadlech pražských, v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Divadle Na Fidlovačce, spolupracuje s divadlem Aqualung atd. Hrál ve Špinarově inscenaci hry Z. Egressyho Portugálie v kladenském divadle.

Na jevišti Národního divadla hostoval v roli Parazita v inscenaci Ze života hmyzu bratří Čapků.