Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Jane Elliott

Biografie

Choreografka, inscenátorka a choreoložka, profesorka klasického baletu a notátorka v Beneshově pohybové notaci.
Začínala jako tanečnice, po zranění se však stala profesorkou baletu, diplom z Royal Academy of Dance získla aroku 1978. Od té doby pracuje jako pedagožka, inscenátorka a choreografka na volné noze. Působila v Hammond School v Chestreu, škole Mayi Sofu v Athénách, Národním egyptském baletu v Káhiře, London City Ballet, Royal New Zeland Ballet aj.
V roce 1988 získala diplom na Beneshově Institutu a stala se profesionální choreoložkou. Spolupracovala poté s choreografem K. MacMillanem na jeho dílech (Sea of Troubles, Winter Dreams, Carousel). Do Beneshovy notace v následujících letech zapsala balety Rubíny (G. Balanchine), Bajadéra (N. Makarova), Frankenstein (W. Eagling), Enclosure (W. Tuckett).
V roce 1997 spolupracovala s bývalým tanečníkem A. Grantem na uvedení La Fille mal gardée pro Skotský balet. Od té doby působí jako inscenátorka tohoto titulu, který uvedla v mnoha evropských baletních souborech, mezi jinými v Bordeaux, Praze nebo Stuttgartu.