Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Jana Pidrmanová (foto: Pavel Hejný)

Jana Pidrmanová

Členka Činohry

Biografie

Pochází z Františkových Lázní. S divadlem se začala seznamovat už v dětství v dramatickém kroužku LŠU, dětskou roli si v té době zahrála i se souborem chebského Západočeského divadla. Po maturitě na hotelové škole vystudovala v letech 2004-08 herectví na DAMU. Jejími pedagogy byli Eva Salzmannová, Alois Švehlík, Daria Ullrichová a Jan Nebeský. Studium absolvovala rolemi Denisy Baudyové (Štěstí dam), Lízy (Bratři Karamazovi) a Matky (Ledový hrot).

V době studií hostovala mj. v Divadle Na Prádle (role Vidomingon v Syndromu dobrodince), v holešovickém Cross Clubu (Učitelka v Mlčenlivé) aj.

Po skončení studií hrála se souborem Divadla AHA ve vysočanském Gongu titulní Sněhovou královnu, v českobudějovickém Jihočeském divadle hostovala v roli Lydie Bennetové v inscenaci Pýcha a předsudek. V současné době hostuje i v malostranském A-studiu Rubín.

V Činohře Národního divadla se už v době studií objevila v malé výpomocné roli Preciozky v Rostandově Cyranovi z Bergeracu. Členkou Činohry Národního divadla je od roku 2012.

Aktualizace: září 2022

V minulosti v Národním divadle

Máša

Tři sestry

režie

D. Špinar (2016)

Freya

Zemětřesení v Londýně

režie

D. Špinar (2015)

Una

Blackbird

režie

M. Dočekal (2010)

Tehíla

Mikve

režie

M. Dočekal (2008)

Film a televize

Hořící keř

režie

A. Holland (2013)

Ztracená brána

režie

J. Strach (2012)

Čapkovy kapsy, Závrať

režie

Daniel Maráky (2011)

Okresní přebor

režie

Jan Prušinovský, Jakub Kohák (2010)

Foto a video galerie