Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Jan Hrovatitsch

Jan Hrovatitsch

Host Činohry

Biografie

Jan Hrovatitsch se narodil v roce 1977 v Mělníku. Svoji první bicí soupravu dostal v pěti letech.

S Dechovým orchestrem ZUŠ Roudnice n. Labem a DO Štětí se podíval hodně po Evropě. Během studia Střední průmyslové školy hrál v různých uskupeních a na Konzervatoři J. Ježka v Praze (prof. M. Kympl) od prvního ročníku působil v Bigbandu V. Kozla. V letech 2003-2004 byl v angažmá ve španělském projektu Beatles4ever (Ringo Starr) na Tenerife. Bubnoval v muzikálech na zaoceánských lodích (2005-2006).

V roce 2004 nastoupil do pražského divadla Minor, kde působí dodnes jako bubeník a herec. Aktuálně tam účinkuje v jedenácti inscenacích (Robin Hood, Demokracie, Pinokio, Libozvuky, Hon na Jednorožce, Sněhová královna, Perníková chaloupka a další).

Na KALD DAMU se podílel na workshopech spolu s doc. V. Šrámkem (2009-2011). Spolupracuje s pražskými bigbandy, je polovinou bubenického dua Par a Didl a věnuje se i studiové práci. V roce 2013 ukončil VŠ v oboru vzdělávání dospělých a od roku 2015 je ředitelem ZUŠ Štětí.

S Národním divadlem spolupracoval na inscenaci V. Morávka Dokonalé štěstí aneb 1789 (2014) a aktuálně účinkuje v inscenaci Oběd u Wittgensteina.