Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Iva Němcová

Iva Němcová

Biografie

V roce 2011 zakončila studium scénografie na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze pod vedením prof. Jana Duška.

V rámci studia působila na roční stáži v Londýně, kde navštěvovala kurzy scénografie a performance na prestižní Central Saint Martins (University of the Arts London).

Scénickou a kostýmní výpravu vytvořila pro řadu inscenací u nás i v zahraničí.

Spolupracovala s režiséry Danielem Špinarem (Hamlet Williama Shakespera ve Švandově divadle v Praze; Ibsenova Heda Gabler tamtéž; Havlova Žebrácká opera v Klicperově divadle v Hradci Králové; Maupassantův Miláček v Městském divadle v Kladně; Shakespearovo Zkrocení zlé ženy na Pražském hradě, aj.), Janem Fričem (Čechovův Višňový sad v Divadle Na Zábradlí v Praze; Tartuffe games tamtéž; Mrzák Inishmaanský v Klicperově divadle v Hradci Králové, aj.), Miroslavem Krobotem (Dostojevského Idiot v bratislavské Astorce), Lucií Málkovou (Au Bonheur des Dames v budapešťském Pesti Színház; Urinetown, Divadlo F. X. Šaldy v Libereci).

Aktivně se zajímala o fotografii, design a současné umění.

Vytvořila vizuální styl mnoha nekomerčním spotům a projektům (nadace Hospic, Jedličkův Ústav, DesignHelp). Byla autorkou výtvarného řešení  videoklipů pro The Tap Tap.

Vizuální styl vytvořila i pro řadu konceptuálně řešených módních fotografií na podporu české módy a designu.

Jako architekt a výtvarník kostýmů navrhla výpravy pro celovečerní filmy Gottland (režie Radovan Síbrt) a Rodinný film (režie Olmo Omerzu).

Zemřela 5. června 2015 ve věku pětatřiceti let. Za vynikající práci na inscenaci opery Leoše Janáčka Z mrtvého domu jí byla In memoriam udělena Cena Národního divadla pro umělce do 35 let.