Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Ingrid Seidlová

Ingrid Němečková

Biografie

Ingrid Němečková se narodila v Praze v roce 1959. V roce 1977 absolvovala Taneční konzervatoř Praha, dva roky byla na stáži v Leningradě (1977–1979). V roce 1979 přijala angažmá v Národním divadle, v roce 1991 se stala sólistkou. Od roku 1989 se také věnovala pedagogické praxi – vyučovala klasický tanec a scénickou praxi na Taneční konzervatoři v Praze (1989–1995). V roce 1996 se stala baletní mistryní ve Finské národní opeře v Helsinkách, kde působí dodnes. Jako baletní pedagog vyučovala klasický tanec na baletních kurzech v Bello Horizonte v Brazílii a v San Francisko Opera Ballet School. Na finské mezinárodní baletní soutěži v Helsinkách získala cenu Nejlepšího pedagoga.
V roce 2007 byla jedním z asistentů choreografa J. Neumeiera při přenášení jeho baletu Racek na scénu Moskevského akademického hudebního divadla K. S. Stanislavského a V. I. Němiroviče-Dančenka a asistovala ve Varšavě A. Ratmanskému při inscenování Anny Kareniny na scéně tamního Velkého divadla. S Baletem Národního divadla spolupracovala na inscenacích Labutího jezera a Šípkové Růženky.