Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Halka Třešňáková

Biografie

Vystudovala Katedru nonverbálního divadla a komedie HAMU u Ctibora Turby a jako jedna z prvních vystupovala v Divadle Alfred ve dvoře. Dnes se řadí mezi přední tvůrce alternativního pohybového (fyzického) divadla u nás. Nejčastěji vystupuje v divadlech Alfred ve dvoře (se skupinou Seconhand Women) a Roxy/NoD, vedle toho vede dílny zaměřené na různé formy performing arts a spolupracuje s profesionálními činoherními divadly jako pohybová poradkyně a choreografka.

Sama vytvořila mnoho divadelních projektů, mnohé z nich byly uvedeny v rámci festivalu 4 dny v pohybu. Na Nové scéně vystupovala v inscenaci Poslední oheň a Třináctá Mariina láska, hraje také v MeetFactory. Hrála též v několika filmech (naposledy Zoufalci, 2009, rež. Jitka Rudolfová, a Jan Hus – mše za tři mrtvé muže, 2009, rež. Miroslav Bambušek).