Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Eva Farkašová-Zálešáková

Biografie

Tvorba Evy Farkašové-Zálešákové je zaměřená na oblast divadelní a televizní scénografie, kostýmové tvorby a loutkového divadla. V roce 1977 ukončila studium na Akademii múzických umění v Praze, první angažmá přijala ve Státním loutkovém divadle v Bratislavě. Od roku 1997 vyučuje na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Na samém začátku její profesionální tvorby v první polovině 80. let pro ni byla velmi podnětná spolupráce s režisérem Blahem Uhlárem pro scénu Trnavského divadla. Od začátku 90. let spolupracuje s režisérem Mariánem Peckou a scénografem Jánem Zavarským, s nimiž vytvořila řadu projektů nejen pro slovenské scény, ale i pro Panstowowo divadlo Lalka ve Varšavě.
Dnes má výtvarnice za sebou již několik desítek zrealizovaných inscenací pro divadelní scény a televizi a její aktivita zasahuje i daleko za slovenské hranice do Polska, Německa, Rakouska, Francie, Argentiny, Švýcarska, Jugoslávie, Bulharska i na Tchajwan. Svoji tvorbu pravidelně prezentuje na domácích i zahraničních scénografických výstavách (Slovinsko, Francie, Německo, Polsko aj.).

Aktualizace: 2002