Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Erik Bartoš

Erik Bartoš

Biografie

Věnuje se multimediálnímu umění a 2D/3D animaci, v současnosti působí v Čechách a na Slovensku. Vystudoval odbor Digitální média na Akademii umění v Banské Bystrici v ateliéru Michala Murína.

Zpočátku se věnoval zvukovým a interaktivním instalacím a generativním vizualizacím, které vytvářel vlastním softwarem. Jeho tématem bylo hledání a propojování fyzické přítomnosti a virtuálního života. K animaci a videomappingu pronikl přes fúzi programovaní a filmové post-produkce, kterou se začal zabývat po studiu na ESA v Portugalsku. Formu tvorby našel v práci s real-time programovacím jazykem, kde tvoří generativní animace a funguje jako občasný člen pražského seskupení Kolektiv.

V současnosti pracuje víc na pomezí 2D/3D animované grafiky s přesahem do hyperrealismu. V posledních letech spolupracuje na projektech s vícerými režiséry, divadelními soubory a festivaly na Slovensku a v Čechách. Mezi jinými Javier Torres, Jiří Heřman, Peter Oravec, Farma v jeskyni, Divadlo Pôtoň, Studio Lunchmeat, Divadelná Nitra, Scénická žatva.