Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Daniel Klánský

Daniel Klánský

Host Opery

Biografie

Daniel Klánský pochází z pražské hudební rodiny. Publiku se představil na mnoha koncertech v tuzemsku i v zahraničí (Florencie, Milano a další). Je laureátem několika pěveckých soutěží, finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a absolutním vítězem a držitelem Ceny českého rozhlasu na Mezinárodní  písňové soutěži Bohuslava Martinů. Od podzimu 2013 je posluchačem pražské HAMU ve třídě Magdaleny Hájóssyové. V pražském Národním divadle se představil v dvojroli Mirko Hýla a Vedoucího v opeře Jana Kučery Rudá Marie, jako inženýr Tomeš v opeře Václava Kašlíka Krakatit a Donald v Brittenově opeře Billy Budd. V Divadle F. X. Šaldy v Liberci hostuje v roli Schaunarda (Puccini: Bohéma).
Daniel Klánský často vystupuje se svým otcem, slavným klavírním virtuosem Ivanem Klánským, koncertoval s Bennewitzovým kvartetem, Epoque Quartetem, několikrát s Komorní filharmonii Pardubice, Karlovarským symfonickým orchestrem, Moravskou filharmonií Olomouc a Západočeským symfonickým orchestrem. Na koncertním turné se představil společně se svým bratrem, klavíristou, Lukášem Klánským a houslistou Janem Mráčkem. V Praze pravidelně vystupuje pro Mozartovskou obec na Bertramce, např. pro pedagogy z rakouského Mozartea či společnost W. A. Mozarta v New Yorku. Účinkoval na koncertě k Mozartovým narozeninám, který přenášel Český rozhlas. Vystoupil na mnoha domácích festivalech (Smetanova Litomyšl, Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích, Svátky hudby v Praze, Olomoucké barokní slavnosti, Klášterní hudební slavnosti Šumperk ad.).

Aktualizace: duben 2018