Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Daniel Kfelíř

Daniel Kfelíř

Host Opery

Biografie

Barytonista Daniel Kfelíř je hostem Opery Národního divadla. Debutoval zde v roce 2021 jako Fiorello v Rossiniho Lazebníku sevillském.

Vystudoval zpěv na Plzeňské konzervatoři a na pražské HAMU ve třídě Ivana Kusnjera. Účastnil se pěveckých kurzů u G. Bouillet, L. Eustis, O. Escalady a A. Carangela. Na scéně Národního divadla vystupuje také jako Morales v Bizetově Carmen. V jeho repertoáru najdeme Demetria (Purcell: Královna víl), Figara (Mozart: Figarova svatba), Guglielma (Mozart: Così fan tutte) nebo Štěpána (Martinů: Ženitba). Účinkoval na scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni, v Barokní noci v Českém Krumlově v provedení opery Nové nedělňátko Wenzela Müllera, nebo na festivalu Hudební léto Jezeří 2016 ve Spohrově Faustovi.

Je vítězem Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii Junior za rok 2021 a držitelem dalších cen z českých pěveckých soutěží.