Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Chantal Poullain

Chantal Poullain

Biografie

Chantal Poullain se narodila ve francouzském Marseille v umělecké rodině. Od šedesátých let žila rodina v Ženevě, kde Chantal také vystudovala herectví na Divadelní akademii. V roce 1978, před odjezdem do New Yorku, potkala na divadelním festivalu v Ženevě Bolka Polívku, do kterého se zamilovala a odešla do Československa. Po jeho boku začala její herecká kariéra v představeních Šašek a královna, Seance nebo Terapie. Hrála i ve filmech a televizi: Šašek a královna, Kopytem sem, kopytem tam (r. V. Chytilová), Hrad z písku, Král Ubu, Suzanne, Blízko nebe.

V roce 1989 se jim narodil syn Vladimír. Po rozvodu s Bolkem Polívkou se přestěhovala z Brna do Prahy. Hostovala v Divadle na Zábradlí, v Národním divadle v Praze, v Klicperově divadle v Hradci Králové a v současné době hraje několik představení v Divadle Ungelt. Současně se také věnuje zpěvu francouzských šansonů. 

V devadesátých letech založila Nadaci Archa Chantal, která kultivuje prostředí dětských nemocnic. V souvislosti s nadací vydává již několik let charitativní kalendář Proměny, který se skládá z proměněných portrétů slavných osobností.