Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Armen Hakobyan

Armen Hakobyan

První sólista / Aalto Ballet Theatre / Německo

Biografie

Narodil se v Arménii a v Jerevanu získal základy klasického baletu. Později studoval a připravoval se na profesionální uměleckou dráhu v Bulharské baletní škole v Sofii, kde získal první cenu na Národní baletní soutěži a stal se finalistou renomované Mezinárodní baletní soutěže ve Varně. Na základě tohoto úspěchu získal nabídku do angažmá jako sólista baletu sofijské Národní opery.
V roce 2000 se stal členem baletu Theatre Altenburg-Gera, kde pracoval pod vedením choreografů, jako jsou Uwe Scholz, Nils Christie, Ton Wiggers a Birgit Scherzer.
V roce 2003 se stal sólistou v Opeře v Kolíně nad Rýnem, Düsseldorf / Duisburg. Yuri Vámos ho obsadil do různých rolí v jeho baletních inscenacích. Během tohoto období pracoval s různými choreografy a jako pedagog pohostinsky pracoval v Bulharsku i v Jižní Koreji.
Od sezóny 2010 – 2011 pracuje v divadle Aalto Ballet Theatre Essen, kde byl jmenován na pozici sólista baletu. Jeho repertoár je různorodý a zahrnuje tyto balety: Carmen/Boléro (role – Escamillo) Max and Moritz (role – Moritz), Sen noci svatojánské (role – Demetrius), Othello (role – Othello), Zeitblicke (role – Rooster ), sólové party v baletu Irish Soul a mnoho dalších.
V sezóně 2010 – 2011 vytvořil choreografii s názvem Nuvole bianche (PTAH II).