Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Anna Dal Castello

Anna Dal Castello

Členka sboru Baletu ND

Biografie

Členkou Baletu Národního divadla od roku 2018. Rodačka z Bolzana začala tančit ve škole Evento Danza pod vedením Barbary Ante. Jako devítiletá získala první místo na Mezinárodní taneční soutěži ve svém rodném městě. Poté nastoupila na taneční akademii v Curychu pod vedením Steffy Scherzer a Olivera Matze, kterou v roce 2017 absolvovala.

Během posledních školních let se zúčastnila řady baletních gala, jako Ballet Gala Ludwigsburg a Die Welt zu Gast v Mnichově. V roce 2016 se zúčastnila kulturní soutěže pro mladé talenty ve Švýcarsku s názvem Migros Kulturprozent Wettbewerb , kde získala stipendium. V letech 2017 se účastnila Trainee programu na European School of Ballet v Amsterdamu.

Balet Národního divadla je jejím prvním angažmá. Diváci ji mohli vidět v baletech Labutí jezero, Louskáček – Vánoční příběh, Spící krasavice, bajadéra, Oněgin, Marná opatrnost. Objevuje se také v choreografiích moderního a neoklasického repertoáru: Kafka: Proces, Malá mořská víla, Serenáta či Svěcení jara.