Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Andrea Sodomková

Biografie

Narodila se ve slovenském Trenčíně. V roce 1992 začala studovat na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU scénografii. Spolupracovala na vzniku organizace mamapapa a podílela se na jejích projektech v oblasti site specific (zámek Mnichovo Hradiště, 3WW3 – Čistička odpadních vod v Bubenči, LightLab na PQ 1999, práce pro Hermit v klášteře v Plasích). Absolventské představení Příběhy ve větru realizovala ve stodole na statku P. Kavana v Českém ráji.
Ve volných chvílích maluje, vyřezává (samostatné výstavy: Kavárna Citadela, zámek Humprecht u Sobotky, hospodský sál U Oukropců v Těchonicích) a někdy i hraje (slimáka v ochotnickém představení Ze života hmyzu a Dorotu ve zpěvohře Čert a Káča). V roce 1997 potkala bratry Formanovy na projektu Cihelna v Třešti. Dostala příležitost připravovat říční představení Nachové plachty na lodi Tajemství, a pak se suchozemskou verzí putovat po Francii. Následovala opera Philipa Glasse Kráska a zvíře pro Narodní divadlo v roce 2003 a spolupráce s rozšířeným týmem Formanů na buffopeře Dobře placená procházka opět v Národním divadle (2007).

Aktualizace: duben 2007