Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Alexey Afanasiev

Alexey Afanasiev

Baletní mistr

Biografie

Narodil se na Sibiři. Studoval klasický, moderní a jezzový tanec na Státní baletní škole v ruském Novosibirsku a následně na Akademii Johna Cranka v německém Stuttgartu. Jeho pedagogy byli Konstantin Russu, Petr Pestov a Alex Ursuliak.
V roce 1997 nastoupil angažmá do Baletu Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu pod vedením Youri Vàmose, kde byl v roce 1998 jmenován sólistou. Během svého angažmá v tomto souboru ztvárnil hlavní a sólové role ve Vàmosových choreografiích Romeo a JulieLabutí jezero, Louskáček – Vánoční příběh, Lucidor a Arabella, Sen noci svatojánské a Carmina burana, dále v Sylvii Johna Neumeiera a také v choreografiích Christophera Bruce, Matse Eka, Hanse van Manena a Petra Zusky.
V roce 2005 se stal baletním mistrem a od té doby asistoval Youri Vàmosovi, Jiřímu Kyliánovi, Petru Zuskovi, Matsu Ekovi a dalším tvůrcům. Alexej byl přizván do mnoha divadel, kde připravoval inscenace Vàmosových baletů.
Od roku 2009 působí jako baletní mistr v Národním divadle.