Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Alexandr Minajev

Alexandr Minajev

Host Činohry

Biografie

Herectví vystudoval v letech 1989–94 na vysoké divadelní škole GITIS v Moskvě (u prof. A. V. Borodina a J. M. Dolginé. Už během studia, ale i po absolutoriu (do roku 2000) působil v moskevském Ruském akademickém divadle mládeže (RAMT), kde odehrál řadu rolí –připomeňme například Čubukova v Čechovových Zásnubách, roli Pomocníka režiséra ve Wilderově Našem městečku a Logatina ve Švarcově Jedné noci.
Souhra náhod ho přivedla v roce 2000 do České republiky – do Brna. Přes jazykovou bariéru se snažil nevzdat se herecké profese. Začal hostovat v HaDivadle (Knírač v inscenaci Jerefejevovy hry Moskva–Petuški, Rus v Balákových Krasonautech) a v Divadle 7 a půl (byl spoluautorem a podílel se na režii inscenace Play Chaplin, ve které představoval roli Dvojníka, v dramatizaci Bulgakova Divadelního románu hrál Stanislavského.
S Činohrou Národního divadla již spolupracoval na Jecelínově Rodinném sídle v roli Stolnického (StD 2002, režie I. Krobot), hrál v Boudě Bondy 2007.