Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Aki Saito

Aki Saito

První sólistka / The Royal Ballet of Flanders / Belgie

Biografie

Narodila se a studovala v Japonsku. Roku 1991 vyhrála Japonskou soutěž pro mladé baletní umělce.
Ve stejném roce získala zlatou medaili na Mezinárodní baletní soutěži v Houlgate ve Francii a stipendium jako finalistka známé Prix de Lausanne. Stipendium ji umožnilo získat odborné zkušenosti na Královské baletní škole v Antwerpách, Belgii a následně v roce 1994 získala i angažmá v Královském flanderském baletu, kde působila jako sólistka od roku 1998.
V roce 2004 se stala první sólistkou souboru. V jejím repertoáru jsou zastoupeny hlavní role, a to jak klasické tak moderní choreografie. Často je zvána jako hostující tanečnice k různám mezinárodním gala představením. Její repertoár zahrnuje celovečerní balety Spící krasavici, Giselle, Romea a Julii, Bajadéru, Labutí jezero, Louskáčka, Coppélii, dále In The Middle, Somewhat Elevated Williama Forsytha, Herman Schmerman, Témata a Variace, Divertimento No. 15 George Balanchina, Sonátu Maurice Béjarta, Lost by Last Jormy Elo.
Board of Education Iwate ji nominovala na Fresh Prize, Les Etoiles de Ballet 2000 a byla pozvána jako členka poroty na Prix de Lausanne v letech 2003, 2005 a 2007.