Národní divadlo má dobíjecí stanici elektromobilů

8. 3. 2013

V pátek 8. 3. 2013 byla na parkovišti Národního divadla slavnostně uvedena do provozu dobíjecí stanice elektromobilů Skupiny ČEZ, která bude sloužit jak návštěvníkům divadla, tak široké veřejnosti. Zástupci firmy zároveň předali ND k půlročnímu testování moderní elektromobil vhodný pro městský provoz.

„Našim divákům se snažíme poskytnout kromě kulturních zážitků i náležitě kvalitní služby a zázemí. Národní divadlo navíc tradičně podporuje ekologicky přátelské technologie, máme například vlastní solární elektrárnu, tepelná čerpadla, která nám účinně šetří náklady. Dobíjecí stanice pro elektromobily jsou dalším krokem k modernímu a zároveň k životnímu prostředí šetrnému vybavení Národního divadla,“ říká zástupce technicko-provozního ředitele ND Miroslav Růžička.
Dobíjecí stanice Skupiny ČEZ jsou samoobslužné a snadno ovladatelné. Základní verze dobíjecí stanice je osazena třífázovou zásuvkou 32A typu Mennekes, která dokáže nabít akumulátory elektromobilu z 0 na 100 % kapacity za 1,5 až 2 hodiny. Ze standardních zásuvek se stejná baterie dobíjí 6-8 hodin. Stanice na parkovišti Národního divadla umožní nabíjení i dvěma vozům zároveň.
Elektromobil, zapůjčený Národnímu divadlu, má v porovnání s automobilem na tradiční paliva levnější provoz, je bezhlučný a navíc se jedná o malý vůz, takže problémem není ani parkování v centru. Automobil bude v rámci testování využívat k pracovním účelům technicko-provozní sekce ND.