Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Koncert

Dvořák GALA

Slavnostní koncert k 180. výročí narození Antonína Dvořáka a zahájení sezony 2021/2022

Národní divadlo
Koncert

Základní informace

Kde hrajeme

Národní divadlo

Přibližná délka představení

1 hodina 30 minut, 1 přestávka 20 minut

Mimořádný host

tenorista Pavel Černoch

Mottem letošního koncertu k zahájení sezony je Dvořák Národnímu – Národní Dvořákovi. Antonín Dvořák spojil své jméno s Královským zemským českým divadlem v Praze neboli Národním divadlem nejprve jako violista jeho orchestru a později jako operní skladatel. Všechny jeho opery měly své premiéry v inscenacích Národního divadla. 180. výročí narození Antonína Dvořáka oslavíme ukázkami z jeho nejslavnějších oper Dimitrij, Jakobín, Rusalka a Armida, v druhé části pak jako připomínka 1100. výročí úmrtí české kněžny a světice zazní třetí část Dvořákova oratoria Svatá Ludmila.

Účinkující

  • 2022-2023

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. listopadu od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce dubna 2023.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní), který je od 3. prosince 2021 po generální rekonstrukci opět otevřen pro veřejnost. Ceník a provozní řád naleznete zde.

 

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Občerstvení v Národním divadle

Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou.

Nápojový lístek (PDF, 70 kB)