ND+

Tvůrčí dílna Král Oidipús

Tvůrčí dílna k představení Král Oidipús

ND+
Činohra

Vážení diváci,

Národní divadlo hraje naplno a všechny zakoupené vstupenky tak zůstávají v platnosti. Ve vnitřních prostorách divadel je však zapotřebí nosit roušku či jinou podobnou ochranu úst a nosu. Příchod diváků, jejich pobyt v divadle i následný odchod organizuje divadlo ve speciálním režimu tak, aby byli návštěvníci jednotlivých sektorů od sebe odděleni a nemuseli se potkat ani v prostorách občerstvení, toalet či šaten. 

Děkujeme, že respektujete vládní nařízení spolu s námi a těšíme se na Vás.

Základní informace

Přibližná délka představení

2 hodiny, bez přestávky

Místo konání

Zkušebna Činohry Anenský areál / Zkušebna Stavovské divadlo

Činohra Národního divadla nabízí školním skupinám k vybraným titulům speciální tvůrčí dílny, které vás před návštěvou divadla naladí na témata dané inscenace.

O inscenaci

Jaké to je mít předurčený svůj osud? Dá se bojovat s věštbou? Co jsi o svém králi myslí obyvatele Théb? A dají se Sofoklovy texty zarapovat? To všechno vyzkoušíte na tvůrčí dílně k inscenaci KRÁL OIDIPÚS. Taky se dozvíte zajímavosti o inscenačním týmu – kdo je režisér inscenace, jak vznikaly kostýmy, kdo skládal hudbu k inscenaci nebo jak se hercům pracovalo s veršovaným textem.

Tvůrčí dílna k představení Král Oidipús je určena organizovaným školním skupinám a koná se v jedné z divadelních zkušeben Národního divadla.

Délka tvůrčí dílny: 120 min.
Cílová skupina: studenti od 14 let
Minimální kapacita: 16 osob
Maximální kapacita: 30 osob
Vstupné: 0 Kč (zdarma ke vstupence na představení Král Oidipús)
Sraz: Přesné místo konání a srazu bude upřesněno pro jednotlivé zveřejněné termíny. 

Informace o termínech a objednávky  Zuzana Kráľová | z.kralova@narodni-divadlo.cz