Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Činohra

ND Talks: Inventura IV

„Ekonomická a sociální situace lidí pracujících v divadle“

Nová scéna - foyer
ND+
Setkání, diskuze
Zdarma
Mládež

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna - foyer

Přibližná délka představení

1 hodina 30 minut, bez přestávky

Série debat, diskusí a přednášek, v nichž zrekapitulujeme poslední léta v Národním divadle - a zároveň se pokusíme vyhlédnout i mimo jeho zdi.

Za svůj život jsem toho ustál hodně, ale teď už to prostě nešlo a nejde. A cítím, že si mám najít obyčejnou práci s pevným platem, že žít v Čechách jako režisér na volné noze je sebedestruktivní mise.

Prekarizace umělecké obce je alarmující. Proto jsme se rozhodli věnovat čtvrtou debatu ND Talks tématu Ekonomická a sociální situace lidí pracujících v divadle. 

Naše pozvání přijali režisérka a dramaturgyně Lucie Ferenzová, herečka Halka Třešňáková a režiséři a dramaturgové Janek Lesák a David Šiktanc.

Těšíme se na vás 28. 3. 2022 v 17.30 opět v horním foyer Nové scény, nebo na streamu na stránkách www.ndtalks.cz.

K debatě jsme otevřeli virtuální prostor pro utopický seznam nereálných přání, která by přitom měla být samozřejmou součástí pracovních podmínek v divadle. Můžete do něj do 1. 4. 2022 přidávat svá vlastní. Pokud zde vznikne něco zajímavého, bude to otištěno v almanachu, zpracovávajícím témata letošní série ND Talks.

Sdílet na sociálních sítích