Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Činohra

ND Talks: Inventura III

„Dramaturgie, provoz a zahraniční praxe“

Nová scéna - foyer
ND+
Setkání, diskuze
Zdarma
Mládež

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna - foyer

Přibližná délka představení

1 hodina 30 minut, bez přestávky

 

Stream či záznam diskuze můžete sledovat na webu www.ndtalks.cz.

Série debat, diskusí a přednášek, v nichž zrekapitulujeme poslední léta v Národním divadle - a zároveň se pokusíme vyhlédnout i mimo jeho zdi.

Lednový debatní večer přináší téma provozu a dramaturgie zahraničních divadel. Zajímá nás, jaké možnosti má Činohra ND v zahraničních koprodukcích, jak k nám dostat režiséry a další umělce z ciziny a k čemu je podstatný festival Pražské křižovatky. O tom všem promluví v úvodu večera šéfdramaturgyně Činohry ND Marta Ljubková.

V následné diskusi se pokusíme zmapovat situaci ve Francii, Německu a Polsku. Naše pozvání přijaly režisérka a dramaturgyně Magdalena Jiřička Stojowska a dramaturgyně a překladatelky Viktorie Knotková a Natálie Preslová.

Zeptáme se, co ovlivňuje divadelní provoz v zemích, s nimiž mají tyto umělkyně zkušenost, a na jakém principu vzniká divadelní repertoár. Otevřeme otázku, jak se divadla vyrovnávají s angažovaností herců a hereček v projektech mimo soubor, jak fungují divadla bez souboru a jak se tento fenomén propisuje do jejich dramaturgie a provozu. Diskutovat budeme také o podobách mezinárodních festivalů či hostování v zahraničí. A porovnáme, jak zahraniční divadla spolupracují se současnými dramatiky a která témata jejich dramaturgii dominují. 

Debaty se můžete zúčastnit buď osobně v horním foyer Nové scény (za splnění všech aktuálně platných nařízení vlády), a nebo online na našich stránkách www.ndtalks.cz. Na webu jsou k dispozici doprovodné materiály k četbě i k poslechu a také chat, do kterého můžete kdykoli klást své dotazy. 

Sdílet na sociálních sítích