Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Zemlinsky150Zemlinsky150
Koncert

Musica non grata: Zemlinsky–Schönberg–Berg

Festival Zemlinsky150

Státní opera
Musica non grata
Festival Zemlinsky150
Koncert

Základní informace

Kde hrajeme

Státní opera

Přibližná délka představení

1 hodina, bez přestávky

Koncert je součástí festivalu Zemlinsky 150

Sobotní dopoledne v opeře. Přijďte si prohlédnout Státní operu a poslechnout si koncert v rámci festivalu Zemlinsky 150.

Při nákupu vstupenky na prohlídku Státní opery a koncert získáte slevu 20%.

U příležitosti 150. výročí narození skladatele, dirigenta a pedagoga Alexandra Zemlinského se uskuteční ve dnech 8. – 10. října 2021 hudební festival k jeho poctě. V rámci festivalu proběhnou čtyři komorní koncerty, na nichž zazní jak skladby Zemlinského, tak i jeho současníků a skladatelů, kteří mu byli osobně blízcí. Festival vyvrcholí slavnostním koncertem ve Státní opeře 10. října, kde se představí ve světové premiéře fragment z opery Malva, kterou zorchestroval muzikolog Antony Beaumont. Na koncertech se představí Sbor a Orchestr Státní opery, sólisté Opery i zahraniční hosté Johanni van Oostrum, Michael Nagy, violoncellista Claudio Bohorquez a Zemlinsky Quartet.

Účinkující

  • 2022-2023

Tvůrci

O koncertu

Zemlinsky a Schönberg - oba skladatele pojilo silné profesní pouto. Zemlinsky zasvěcoval Schönberga do umění kompozice, byl pro něho důležitým inspiračním zdrojem a jako dirigent uváděl  Schönbergova i Bergova díla. Arnold Schönberg se bezpochyby stal jedním z nejvlivnějších hudebních teoretiků a skladatelů 20. století. Vedle uměleckého pouta je pojil i úzký osobní vztah, v roce 1901 se Schönberg oženil se Zemlinského sestrou Mathildou.

Program: 
Alban Berg: Tři kusy z Lyrické suity
Alexander Zemlinsky: Šest zpěvů podle básní Maurice Maeterlincka op. 13
Arnold Schönberg: Komorní symfonie č. 1 pro 15 sólových nástrojů op. 9

 

 

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 2. ledna od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce června 2023.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u Státní opery

Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

Občerstvení ve Státní opeře

Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou.

Nápojový lístek (PDF, 70 kB)